Ispucale koža

Crvene, suhe ruke s ispucalom kožom svi smo ih imali, ali dali znamo što se zapravo događa s našom kožom? .
Nedovoljni unos čiste tekućine suši i iritira kožu. Koža starijih ljudi sadrži manje prirodnih ulja. Tada dolazi do problema. Voda otklanja ulja s kože. Posebna vrsta vode je naročito štetna po tom pitanju: voda sa sapunom. Voda kojom se pere posuđe ne samo da otklanja ulje s tanjura, već i s vaše kože. To je jedan od razloga zašto su vaše šake ispucale, ali ne i cijele ruke! Kada perete ruke, perite samo dlanove, a ne i gornji dio šaka, koji se brže suši jer je tu koža tanja.
– nakratko potopite ruke u toplu vodu (bez sapuna). Dok to radite, dio vode će upiti suha koža. Zatim ih obrišite tapkanjem i nježno istrljajte s malo macerata smilja(više o info OVDJE).

Ispucale usne

Namirnice bogate vitaminima B2, B6 i neaktivnim prehrambenim kvasac(koji je sastavni dio Superhrane plus, više informacija o tom proizvodu OVDJE) pomažu ispucalim usnama. Nedostatak vitamina B2 izaziva brazdanje, ljuštenje i pucanja usana, te se na njenim krajevima javljaju pukotine (Heilitis), i vremenom dolazi do sužavanja gornje usne. Nedostatak vitamina B6 dovodi do ranica na usnama.
Folna i pantotenska kiselina(B5), zajedno sa drugim vitaminima B grupe, često sprječava pojavu
ranica na usnama i slične probleme.
Primijenite vitamin E iz badema radi oporavka usni.
Kalcij održava cjelovitost stanica, dok nezasićene masne kiseline (najbolje je ulje od lanenog
sjemenja) i magnezij(suncokretovo sjeme) pomažu u njegovoj apsorpciji. Uzimajte namirnice bogate kalcijem, više o kalciju OVDJE.

 

Dodatne korisne informacije

Nemojte lizati usne. Tako se isušuju. Povremeno stavljajte po malo biljnog ulja na njih.
Usne su suhe ako ne pijete dovoljno vode. Pijte najmanje 8 čaša vode dnevno.
Pasta za zube isušuje usne. Umjesto toga koristite četkicu i glinu.
Kronična pojava ranica na usnama može biti uzrokovana alergijskim reakcijama na hranu, sastojke žvakaćih guma, kozmetičkih preparata, tekućinom za ispiranje usta ili pastom za zube.
Trljajte prstom niz svoj nos, a potom pređite na usne. Tako će se prirodna ulja vratiti u njih.
Možete staviti malo lecitina na usne.
Ne koristite „masti za usne”, jer one uglavnom sadrže jake antiseptičke kemikalije.
Nanosite pčelinji vosak ili koru krastavca na suhe usne, da biste ih „podmazali”.
Pomiješajte 30 kapi esencijalnog ulja od lavande (da ne bi došlo do upale), 16 kapi esencijalnog ulja od sandalovog drveta (da bi se ovlažile usne) i 60 ml ulja od lanenog sjemena.
Što češće stavljajte to na usne.
Stavite jednu posudu otpornu na toplinu u lonac s ključalom vodom. Pomiješajte 3 žličice maslinovog ulja s jednom žličicom istopljenog pčelinjeg voska. Ovaj melem za usne stavite u manje posude s dobro pričvršćenim poklopcima. Ako se stvrdne previše, zagrijte ga iznad tople vode i ubacite nekoliko kapi maslinovog ulja.
Kada pijete toplu vodu, to povlači krv i usne upiju više vode. uzimajte po 1-2 gutljaja tople vode na svakih 10 minuta, tijekom dana.

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

×

Institut za Detoksikaciju organizma

×

Newsletter prijava

Za posebne ponude, popuste, akcije i novitete pretplatite se na newsletter.
Ako želite dodatne informacije, savjet ili vodstvo u fitoterapiji, kineziterapiji, dijetoterapiji ili želite samo unaprijediti svoj zdravstveni status budite slobodni nazvati na brojeve telefona +385 92 352 7589 ili +385 99 645 0504
ili ostavite svoj broj mobitela pa ćemo Vas kontaktirati u najkraćem roku.

* obavezno ispuniti